وبسایت سنیور| سنیور به معنای ارشد ،ریش سفید و بزرگتر هست| مطالب مفید و تخصصی وب و گرافیک و تولید محتوا

مطالب های امروز به صورت لیبل زرد نشان دار شده اند.

تفاوت فتوشاپ و الستریتور

تفاوت فتوشاپ و الستریتور
در این مطلب می خواهیم بپردازیم به اینکه فتوشاپ و ایلاستریتور چه فرقی دارند؟

تفاوت فتوشاپ و الستریتور

بزرگترین تفاوت پیکسلی بودنه فوتوشاپ اما ایلستریتور برداریه و هر چقدر دقت کنی از کیفیت شکل کم نمیشه فوتوشاپ واسه تصویر سازی و طراحی بعضی چیزا خوبه اما ایلستریتور قالبا واسه کارکتر و طراحی چند بعدی و لوگو کاربرد داره. برای ساخت پوستر یا بنر کدومش بهتره؟ برای ساخت بنر و پوستر فوتوشاپ بهتر هست و فیلتر ها و ابزار های بهتری نسبت به الستریتور داره. نتیجه گیری با هر دو نرم افزار فتوشاپ و الستریتور میشه پوستر طراحی کرد اما فتوشاپ عملکرد بهتری داره و برای خروجی گرفتن و فیلتر گذاشتن بر روی تصاویر ابزار های بهتری دارد.
فتوشاپ امکانات بیشتری برای ادیت تصاویر دارد و می توان اشیا گرافیکی خیلی حرفه ای تر ساخت و کاربرد بسیار گسترده تری نسبت به الستریتور دارد.
اما الستریتور امکانات کمتری دارد و فقط مناسب طرح های برداری خاص مناسب است و در اصل یک نرم افزار تخصصی مثل ابزار pen فتوشاپ محسوب می شود اما  قابلیت های بسیار بیشتر و حرفه ای تر در زمینه برداری دارد.
شما می توانید از الستریتور برای ساخت حرفه ای لوگو استفاده کنید و همچنین الستریتور برنامه برداری هست که برای دستگاه های برش و لیزر استفاده دارد و نرم افزار دستگاه از طریق بردار حرکت خود را مشخص می کند.
اما نرم افزار های دیگری نیز هستند مثل کرل دراو که قابلیت مشابه ای نسبت به الستریتور دارد و رقیب این نرم افزار محسوب می شود و هر دو بین کاربران کامپیوتر و نرم افزار محبوب هستند.

مرتبط

No comments yet
نظر
nurad.ir nurad.ir nurad.ir
^