Close

آبان ۲۹, ۱۳۹۷

نسخه ۶۴ فایرفاکس، با قابلیت‌های جدید منتشر می‌شود

فایرفاکس یکی از محبوب‌ترین مرورگرهای حال حاضر است که اخیراً نسخه ۶۳ آن در اختیار کاربران قرار گرفته است و به خوبی هم در بین طرفداران فایرفاکس گسترش یافته است. با این وجود این کمپانی به سرعت بعد از انتشار نسخه ۶۳، به فکر انتشار نسخه ۶۴ فایرفاکس افتاده است و در نظر دارد که این نسخه را در تاریخ ۱۱ سپتامبر یعنی ۲۰ آذر منتشر کند.

فایرفاکس در نظر دارد تا نسخه جدید مرورگر خود را با تغییرات زیادی همچون تغییر در طراحی ظاهری و همراه با قابلیت‌های بسیار دیگری منتشر کند. در ادامه قصد داریم مهم‌ترین قابلیتی که در نسخه ۶۴ فایرفاکس شاهد آن خواهیم بود را با هم مرور کنیم.

 

حذف افزونه‌ها در فایرفاکس

یکی از مشکلات فایرفاکس، پیچیدگی حذف افزونه‌ها بود. در نسخه‌های قبلی این مرورگر برای حذف افزونه‌ها باید به تبextention و قسمت Add-ons managmet مراجعه می‌کردید. این در حالی است که در نسخه ۶۴ فایرفاکس، دقیقاً زیر گزینه Manage Extention، یک گزینه به نام Remove Extention اضافه خواهد شد که از طریق همین گزینه، به صورت مستقیم و تنها با یک کلیک ساده می‌توانید افزونه‌هایی که نیازی به آن‌ها ندارید را حذف کنید.

گزینه remove extention در نسخه 64 فایرفاکس

گزینه remove extention در نسخه ۶۴ فایرفاکس

بعلاوه در این نسخه از مرورگر فایرفاکس، هر یک از افزونه‌ها به شکل یک بخش مجزا و شبیه به یک کارت نمایش داده می‌شود بنابراین به سادگی می‌توانید افزونه‌ها را مدیریت کنید.

مدیریت راحت افزونه‌ها در فایرفاکس

مدیریت راحت افزونه‌ها در فایرفاکس

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *